Ajutthaja

Godna odwiedzenia Ajutthaja

Azja południowo-wschodnia od zawsze fascynowała turystów. Laos, Tajlandia czy Kambodża są tak niepowtarzalne, że wiele osób decyduje się nawet na bardzo długą podróż po to, by móc je poznać. Tajlandia jest krajem położonym na Półwyspie Indochińskim, wyróżnia się zarówno niezwykłymi krajobrazami, jak i jedyną w swoim rodzaju architekturą. Zamieszkujące je przez tysiąclecia kultury wytworzyły styl, który do dziś urzeka i fascynuje.

 

Największymi atrakcjami Tajlandii są oczywiście piękne piaszczyste plaże, cudowne wyspy z tropikalnymi lasami, krystalicznie czysta woda z widocznymi przybrzeżnymi rafami. Jednak warto także poświęcić czas na zwiedzanie czy to ruin starych świątyń, czy też nieco nowszych zabytków kultury tajskiej.

 

Oprócz obowiązkowego na trasie zwiedzania Bangkoku warto zapuścić się także nieco dalej na północ, po to, by odwiedzić Ajutthaję. Znajduje się ona tylko 80 kilometrów od stolicy Tajlandii, więc wycieczka nie jest bardzo daleka. Zresztą miasto to przez ponad 400 lat samo było głównym ośrodkiem kraju. Rozwijał się tu handel, który przyczynił się również do zwiększania się bogactwa i prestiżu miasta.

 

Odwiedzający je turyści mogą się poczuć, jakby cofnęli się w czasie. Piękne zabytki zapierają dech w piersiach i są świadectwem świetności żyjącego tu narodu. Na największą uwagę zasługują ruiny budynków pałacowych. To tutaj najbardziej widoczne są wpływy architektury khmerskiej, która niejako stanowi symbol tego regionu. Zaczynając zwiedzanie, warto wyposażyć się w jakiś środek transportu, ponieważ poszczególne zabytki są od siebie nieco oddalone. Warto przede wszystkim odwiedzić znajdujące się w pobliżu centrum Ajutthai świątynie, takie jak Wat Pha Sri Sanphet.

 

Dla każdego niepowtarzalną atrakcją może się też stać przejażdżka na słoniu, dzięki czemu zwiedzimy fragment miasta w najbardziej niezwykłym stylu. Dla osób, którym nie chce się wędrować pomiędzy poszczególnymi punktami, istnieje możliwość wynajęcia kojarzonego głównie z tym rejonem świata pojazdu, czyli tuk-tuka. Jest to po prostu rodzaj rikszy. Dla zmęczonych długim zwiedzaniem najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednej z okolicznych restauracji serwujących regionalne potrawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS