Costa Brava

Costa Brava – słoneczne wybrzeże Hiszpanii

Costa Brava, czyli “dzikie wybrzeże”, to region turystyczny w Hiszpanii, na obszarze Katalonii, który obejmuje teren wybrzeża śródziemnomorskiego. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych rejonów w Hiszpanii, szczególnie przez osoby poszukujące aktywnego wypoczynku oraz możliwości skorzystania z bogatego życia nocnego. Południe Hiszpanii to również miejsce, które kojarzy się ze słońcem i błogim lenistwem na plaży.

Aby dostać się w ten rejon Hiszpanii wystarczy skorzystać z autokarów lub też międzynarodowych połączeń lotniczych. Gęsta sieć dróg oplatających Costa Brava pozwoli również na zwiedzanie wybrzeża przy pomocy wynajętego samochodu.

Atrakcje Costa Brava

Costa Brava to przede wszystkim urokliwe plaże oraz orzeźwiająca morska bryza. Dzięki licznym wypożyczalniom sprzętu wodnego możliwe jest uprawianie windsurfingu, ale również kitesurfingu. Warto jednak wyruszyć poza piaszczysty brzeg! Półwysep Cap de Creus to jedno z najwspanialszych miejsc w Europie – wyjątkowa budowa geologiczna przyczyniła się do stworzenia tutaj parku narodowego, który obejmuje nie tylko malownicze klify, ale również niewielkie miasteczka rybackie. Kolejnym ciekawym punktem do odwiedzenia jest Empuries, czyli rzymskie ruiny. Malowniczo położone, w miejscu gdzie woda styka się z Pirenejami, z pewnością wprawią w zachwyt.

Miłośnicy zabawy oraz tańca z pewnością odnajdą się w jednym z najsłynniejszych miast tego regionu, czyli Loret de Mar. Zmęczonym zabawą poleca się wybranie do sąsiedniej miejscowości, Tossa de Mar, w której znajdują się ruiny zamku na nabrzeżu.

Będąc na hiszpańskim wybrzeżu, nie sposób nie skorzystać z bogatej oferty turystycznej, którą stanowią przede wszystkim liczne restauracje, dyskoteki i kawiarnie, nierzadko serwujące lokalne przysmaki. Turyści będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z lokalnymi owocami morza, ale również charakterystycznymi dla hiszpańskiej kuchni tapas, czyli różnorodnymi przekąskami, podawanymi zazwyczaj do wina czy piwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS