Jamajka

Jamajka – wyspa słońca i muzyki reggae. Znajdziemy tutaj niesamowite widoki, które zapierają dech w piersiach oraz gościnnych Jamajczyków, którzy z otwartymi ramiona przywitają każdego turystę. Ruszajmy na Jamajkę!

 

Pogoda

Chcąc mieć pewność, że urlop na Jamajce będzie naprawdę udany, warto wybrać się tutaj w zimie. Temperatura oscyluje tutaj wówczas wokół trzydziestu stopni, ale zdecydowanie niższa wilgotność powietrza sprawia, że upał nie jest dotkliwy. O tej porze jest również zdecydowanie mniejsze ryzyko opadów deszczu, które skutecznie mogą zepsuć każdy wyjazd.

Sezon turystyczny

Sezon turystyczny trwa na Jamajce cały rok. Oznacza to, że w najbardziej znanych resortach turystycznych spotkamy prawdziwe tłumy ludzi. Rozsądniej jest zdecydować się na pobyt w małym miasteczku czy wiosce. W takich miejscach mamy szansę na poznanie prawdziwej Jamajki.

Przyroda

Jamajka zachwyca nie tylko otwartością żyjących tutaj ludzi. To również niesamowita przyroda, który wzbudzi zachwyt nawet najtwardszego człowieka.

Tym, co uznać można za cechę typową tego miejsca są białe koralowe plaże oraz lasy o charterze tropikalnym. Nie brakuje tutaj również gór oraz zbudowanych z wapienia płaskowyżów.

Jamajka to wyspa pełna rzadkich gatunków zwierząt. Przy odrobinie szczęścia uda się nam wypatrzyć krokodyla lub gatunki nietoperzy, których nie spotkamy nigdzie indziej. Ciekawostką jest hutia – gatunek gryzonia, który wyglądem przypomina popularną w Polsce świnkę morską. Jamajkę można określić wyspą motyli – wyróżniają się one bajecznie kolorowym wyglądem. Robaczki świętojańskie odpowiadają za niepowtarzalną atmosferę, która tworzy się po zachodzie słońca.

Miłośnicy nurkowania zachowają się w podwodnym świecie raf koralowych. Spotkać można tutaj mieniące się tysiącami barw ryby. Nie brakuje także fok, delfinów oraz żółwi morskich.

Nie można zapominać również o świecie roślin. W tropikalnych lasach spotkamy niezliczone ilości niewystępujących nigdzie indziej gatunków drzew. Nie brakuje tutaj także kaktusów, które pokrywają się wspaniałym kwieciem.

Artykuły, oferty Jamajka

No results were found for your request!

SHOS