Malediwy

Malediwy – perła na oceanie
Malediwy to równocześnie archipelag wysp, jak i państwo wyspiarskie położone malowniczo na Oceanie Indyjskim, na ok. 500 kilometrów od południowego krańca Indii. Sam zespół wysp  obejmuje ponad 1100 wysepek, z czego tylko 202 są zamieszkane. Cały archipelag odznacza się bujną, tropikalną roślinnością.

Malediwy osadzone są na 26 atolach koralowych, co dodatkowo podnosi ich walory turystyczne. Tym, co najbardziej charakterystyczne w krajobrazie Malediwów to krystaliczna woda, piękne laguny oraz zachwycające plaże z białym piaskiem. To prawdziwy raj!

Stolicą Malediwów jest muzułmańskie miasteczko Male, które z pewnością zachwyci miłośników orientu. Pełno tu niewielkich meczetów, ale również restauracji czy kawiarni, w których podawane są lokalne przysmaki i doskonała, aromatyczna kawa.

Podróżowanie po Malediwach może być nieco utrudnione – istnieje tu mniej niż 100 km utwardzonych dróg. Warto jednak wynająć wóz terenowy lub też przemierzać wyspy pieszo, aby zapoznać się z ich niezaprzeczalnym urokiem.

Aby dostać się na Malediwy, należy skorzystać z oferty jednej z wielu linii lotniczych startujących z największych europejskich miast lub też z Indii.

Malediwy dla aktywnych!

Największą atrakcją dla odwiedzających Malediwy jest oczywiście możliwość nurkowania pośród pięknych raf koralowych. Liczne szkoły proponują konkurencyjne ceny oraz możliwość samodzielnego penetrowania dna oceanicznego po uprzednim przeszkoleniu. Podczas spędzania czasu pod wodą spotkać można mureny, płaszczki oraz delfiny.

Osoby pragnące przeprawić się przez niezaludnione wyspy Malediwów pieszo z pewnością natkną się na stare, buddyjskie świątynie, ukryte w gąszczu tropikalnego lasu.

Podczas zwiedzania wysp spotkać można liczne drzewa chlebowe, palmy kokosowe, jak również bananowce, melonowce oraz drzewa cytrusowe. Stanowią one ważną gałąź gospodarki Malediwów. Tak samo jak szata roślinna na wyspie, bogate są również pobliskie laguny – obecne są tu wszystkim tuńczyki, które również są istotne z punktu widzenia gospodarki.

Artykuły, oferty Malediwy

No results were found for your request!

SHOS