Meksyk

Co trzeba wiedzieć o Meksyku

Kontynent północnoamerykański zajmuje między innymi Meksyk – państwo o długiej i bogatej historii.

O warunkach naturalnych

Jest to kraj o wyżynno-górzystym ukształtowaniu terenu. 80 % powierzchni Meksyku położone jest na wysokości przekraczającej 1000 m nad poziomem morza. Obszar centralny i północny zajęty jest przez Wyżynę Meksykańską otoczoną z dwóch stron górami. Najwyższym punktem na mapie jest wulkan Orizaba wznoszący się na wysokość 5700 m n. p. m. Nieliczne tereny nizinne znajdują się nad Morzem Karaibskim i  Zatoką Meksykańską. Najniższym obszarem jest Półwysep Jukatan, na którym większość miejsc położona jest na maksymalnej wysokości 150 m n. p. m.

O mieszkańcach Meksyku

Państwo meksykańskie zamieszkują nie tylko Meksykanie, ale także Indianie, Metysi, Murzyni i Europejczycy. Jest to więc miejsce wielokulturowe. Mieszkańcy wyznają religią katolicką i protestancką. Językiem urzędowym jest hiszpański, ale lokalna ludność porozumiewa się także po indiańsku.

Świat roślin i zwierząt

Jałowe obszary państwa porasta uboga roślinność o charakterze pustynnym. Na terenach wschodnich, tam, gdzie opady deszczu są stosunkowo duże, przeważają wiecznie zielone, kolczaste i monsunowe lasy. Ostatni typ roślinności spotkamy nad Oceanem Spokojnym. Bardzo bogaty jest tutaj świat zwierząt. Spotkamy jaguary, kojoty, pumy, tapiry. W wielu miejscach funkcjonują parki narodowe oraz rezerwaty przyrody.

Najbardziej atrakcyjne miejsca

W produkcie narodowym bardzo istotnym źródłem przychodu jest turystyka. Większość turystów przyjeżdża, aby zobaczyć okryte legendą budowle wzniesione przez zamieszkujących niegdyś te ziemie Majów i Azteków. Do jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc bez wątpienia należy miejscowość Teotihuacan. Najcenniejszym zabytkiem tej okolicy są ruiny miasta zbudowanego w czasach prekolumbijskich. Większość zwiedzających odwiedza świątynię wzniesioną ku czci boga rolnictwa i deszczu, Tlaloca. Atrakcją są także dwie piramidy: piramida Słońca i bardziej od niej znana – Księżyca.

Artykuły, oferty Meksyk

SENSIMAR Seaside Suites Spa – Meksyk – Riviera Maya

SENSIMAR Seaside Suites Spa

Nazwa: SENSIMAR Seaside Suites Spa Kraj: Meksyk Region: Riviera Maya Cena od: 8232 zł Kategoria hotelu: SENSIMAR Seaside Suites Spa SENSIMAR Seaside Suites Spa położony jest w palmowym ogrodzie, tuż przy pięknej piaszczystej plaży, w cichym miejscu Riviera Maya. Romantyczna

SHOS