Chorwacja

Chorwacja to jedno z europejskich państw, które bardzo chętnie wybieramy jako cel wakacyjnych wycieczek. Turyści przybywają tutaj zarówno w celach wypoczynkowych, jak też po to, aby zwiedzić zabytkowe miejsca. W Chorwacji nie brakuje piaszczystych plaży oraz miejscowości z ciekawymi zabytkami.

chorwacja-plaza żródło: freeimages.com

Na uwagę zasługuje między innymi Split, czyli miasto portowe, którego historia sięga jeszcze czasów starożytnych. Tutaj czeka na nas sporo zabytków. Warto odwiedzić pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana. Budowla miała powstać na przełomie trzeciego i czwartego wieku. Obecnie zabytek ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Split to także wart uwagi kościół św. Franciszka oraz świątynia Jowisza. Jeśli lubimy spacerować po muzeach, w Splicie nam ich nie zabraknie. Miasto leży na półwyspie nad Morzem Adriatyckim.

chorwacja-wyspa żródło: freeimages.com

Na liście miejsc wartych obejrzenia zdecydowanie powinien znaleźć się Dubrownik. Jest to miasto, którego urok zachwyca każdego, kto postanowił zwiedzić tutejsze zabytki i odpocząć na piaszczystych plażach. Historia miejscowości sięga starożytnych czasów, ale można tutaj podziwiać pozostałości po średniowiecznych budowlach, do których zaliczymy mury miejskie. Warto przejść się głównym bulwarem Stradun, zobaczyć średniowieczny Kościół Zbawiciela, szesnastowieczny pałac Sponza oraz odwiedzić jedną z urokliwych kawiarni. Nocne życie miasta również zachwyca. Wystarczy odwiedzić jedną z kuszących zapachem restauracji.

chorwacja-park żródło: freeimages.com

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji są Jeziora Plitwickie. Znajduje się tutaj szesnaście jezior oraz ponad dziewięćdziesiąt wodospadów, a całość Parku narodowego otoczona jest bujną zielenią. Drewniane kładki umożliwiają maksymalne zbliżenie się do kryształowej tafli jezior. Fantastyczne wodospady można podziwiać również w Parku Narodowym Krka. Chorwacja to nie tylko krajobrazy, które zapierają dech w piersi. To również doskonałe miejsce dla żeglarzy, którzy przemierzają wody Adriatyku i odwiedzają liczne wyspy pełne ciekawych miejsc.

Chorwacja


Artykuły, oferty Chorwacja

Hotel Faraon

Hotel Faraon

Hotel Faraon Region: Dalmacja Kraj: Chorwacja Położenie Tuż przy łagodnie opadającej do morza żwirowo-kamienistej plaży (dojście przez rzadko uczęszczaną ulicę), na krańcu miejscowości Trpanj. Do centrum ok. 150 m. Hotel 3 piętra (bez windy). Hall z recepcją (sejf za opłatą

SHOS