Portugalia

Portugalia kojarzona jest przede wszystkim jako kraj tajemniczego fado, czyli muzyki duszy. Portugalia od lat przyciąga do siebie turystów z całej Europy, oferując im nie tylko bogate zaplecze noclegowe, ale również wiele atrakcji. Portugalia to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: miłośnicy architektury i zabytków, fani aktywnego spędzania czasu, jak również osoby pragnące uczestniczyć w festiwalach muzycznych czy kulturalnych.

Lizbona źródło: freeimages.com

Co warto zobaczyć w Portugalii?

Portugalia to przede wszystkim Lizbona, kojarząca się z tramwajami, uliczną muzyką oraz doskonałym jedzeniem. Warto jednak zajrzeć do licznych galerii oraz muzeów, jak również skorzystać z oferty kulturalnej miasta – w okresie letnim organizowane są tu liczne festiwale. Osoby ceniące szum morza oraz ciepły piasek z pewnością doskonale będą czuć się na pięknych plażach Algarve. Obowiązkowym puntem zwiedzania Portugalii jest wizyta w mieście Porto, posiadającym przepiękną starówkę oraz słynące z wytwarzania jednego z najwspanialszych trunków na świecie: słodkiego wina Porto. podróżując wzdłuż Portugalii nie sposób ominąć również urokliwego miasteczka Aveiro, nazywanego również portugalską Wenecją. Mówiąc o Portugalii nie sposób przeoczyć również sanktuarium fatimskiego, dokąd pielgrzymują tysiące wiernych. Co ważne, Fatima leży w niewielkiej odległości od zabytkowych klasztorów, umieszczonych na liście UNESCO.

Portugalia źródło: freeimages.com

Czego spróbować w portugalskich restauracjach?

Przede wszystkim region ten słynie z tapas, czyli niewielkich przekąsek podawanych o każdej porze dnia, zazwyczaj do piwa lub lekkiego wina. W skład tapas mogą wchodzić niewielkie wędzone lub gotowane rybki, owoce morza, ale również suszone wędliny, owoce, warzywa. Będąc w Portugalii, nie sposób odmówić sobie skosztowania przysmaków morza: krewetek, małż, ośmiornic – podawane są one na wiele sposobów. Przysmakiem Portugalii jest również słodkie wino Porto, które stało się jednym z symboli tego kraju. Liczne kafejki oraz restauracje serwują ten przysmak.

Portugalia


Artykuły, oferty Portugalia

Portugalia – Lagos, Lizbona, Algarve

Portugalia – Lagos, Lizbona, Algarve Portgualia to od jeden z najciekawszch kierunków wakacyjnych w Europie. Ciepły klimat, wspaniałe plaże, niesamowite klify i dobra baza hotelowa sprawiają, że turyści chętnie wybierają tą destynację. Jednak Portugalia słynie też z niesamowitych zabytków, atrakcji.

SHOS