Tunezja

Tunezja leży w Afryce, a jej klimat każdego roku przyciąga rzesze turystów. Uwagę przykuwa oryginalna kuchnia, luksusowe kurorty oraz piaszczyste plaże, na których można naprawdę wypocząć. Wielbiciele wodnych kąpieli znajdą tutaj prawdziwy raj. Temperatury są dodatnie, plaże jasne, a woda błękitna. Nie brakuje miejsc, w których panują znakomite warunki do nurkowania. Tunezja to kraj, który może wiele zaoferować.

Tunezja źródło: freeimages.com

Jedną z miejscowości, jakie warto tutaj zobaczyć, jest Tunis. Stolica Tunezji posiada bogatą historię, a także liczne zabytki, które można podziwiać podczas spacerów. Zabudowania starego miasta zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto zobaczyć chociażby Muzeum Narodowe, które mieści się obecnie w dawnym pałacu Bardo wybudowanym na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. W Tunisie nie brakuje imponujących meczetów.

Na liście UNESCO znajduje się też centrum innego miasta leżącego w Tunezji. Jest to Sousse, w którym wybudowano dzisiaj wiele luksusowych hoteli. Rozwojowi turystyki sprzyjają tutaj piaszczyste plaże i gorące dni. Mimo, że na liście światowego dziedzictwa znajduje się medyna, na uwagę zasługują też inne obiekty. Powinniśmy obejrzeć meczet z dziewiątego wieku oraz katakumby, których jedynie niewielka część jest dostępna dla zwiedzających.

tunezja źródło: freeimages.com

Innym ciekawym miejscem jest Monastir, w którym warto zobaczyć mauzoleum Burgiby. Jest to budowla, która powstała jeszcze za życia pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji, jakim był Habib Burgiba. Również tutaj możemy podziwiać meczet. Interesującym punktem na mapie jest Mahdia, czyli miasto pełne zabytkowych świątyń. Posiada również historyczny cmentarz. Nie brakuje tutaj plaż, które wpierają rozwój turystyki.

tunezja źródło: freeimages.com

Tunezja to nie tylko kraj pozwalający na aktywny wypoczynek czy zwiedzanie zabytkowych budowli. Jest to również miejsce, które przyciąga nocnym życiem i zapachem z przytulnych knajpek. Ciekawostką jest fakt, że w Tunezji kręcono kultowe filmy, do których zaliczymy „Gwiezdne wojny”.

Hotele Tunezja

Tunezja


Artykuły, oferty Tunezja

No results were found for your request!

SHOS