Finlandia

Decydując się na kolejną niezwykłą podróż warto spojrzeć w kierunku północy Europy. Finlandia to bowiem kraj zachwycający – z dziewiczą przyrodą i uroczymi miasteczkami z wyjątkową architekturą.

W Finlandii warto odwiedzić miasta: stolicę, czyli Helsinki i inne, takie jak Tampere, Lahti czy Turku z niepowtarzalnym charakterem, który można zobaczyć tylko w tej części Europy. W Helsinkach najważniejszymi zabytkami są Pałac Prezydencki oraz Wielka Cerkiew Świętego Mikołaja. Miłośnicy wyjątkowej architektury obronnej będą zachwyceni zwiedzaniem jednej z największych nadbałtyckich twierdzy, czyli Suomenlinna.

Najbardziej znanym w świecie fińskim bohaterem jest Święty Mikołaj, zamieszkujący krainę o podbiegunowym klimacie, czyli Laponię. Laponia położona jest na terenie Finlandii, Norwegii i Szwecji, ale to właśnie w jej fińskiej części mieści się chata Św. Mikołaja i przygotowane dla turystów atrakcje.

Finlandia to jedno z najlepszych miejsc na świecie do podziwiania niezwykłej zorzy polarnej. W Kakslauttanen możecie spędzić noc w igloo ze szklanym dachem, dzięki któremu będziecie zachwycać się tym zjawiskiem leżąc wygodnie w łóżku.

Artykuły, oferty Finlandia

Języki w Finlandii

Finlandia jest oficjalnie dwujęzyczna: fiński jest językiem ojczystym 92%  obywateli a szwedzki  5,5% ludności. Około 1700 osób w Laponii mówi  w języku Sami (Lapp). Szwedzkojęzyczni Finowie,  których jest około 300 tysięcy, mieszkają głównie wzdłuż wybrzeża na południu kraju i na

Szybki pociąg Helsinki – Petersburg

Umowne pojęcia wschód i zachód Europy są teraz jeszcze bliżej dzięki szybkiemu pociągowi o wdzięcznej nazwie Allegro – relacji Helsinki, Finlandia – Petersburg , Rosja. Pociąg ten  zawiezie turystów do starej cesarskiej stolicy w ciągu zaledwie trzech i pół godziny.

Wycieczki do Finlandii

Wycieczki do Finlandii są łatwe w organizacji, nawet dla większych grup. Duży wybór połączeń promowych ze Sztokholmu czy Tallina pozwala na pewną elastyczność. Jeśli wybiorą Państwo prom, to czas spędzony na statku będzie czasem wspaniałego odpoczynku, zabawy i kulinarnej rozkoszy.

Rozkład promów Tallin – Helsinki 2011rok

Poniżej przedstawiamy aktualny rozkład promów z Tallina (Estonia) do Helsinek (Finlandia). Szeroki wybór połączeń promowych oraz dobra cena biletów – to gwarancja zwiedzenia mało jeszcze znanej w Polsce stolicy Finlandii – Helsinek. Uwaga! Klikając w nazwę statku zobaczą Państwo zdjęcie

SHOS