Dania

Królestwo Danii to najmniejsze z państw nordyckich, które mimo swojego małego rozmiaru może pochwalić się wieloma miejscami, które chętnie odwiedzają turyści.

Dania uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc na spędzenie rodzinnych wakacji. Doskonałym dla rodzin celem podróży może być Wyspa Bornholm, którą szczególnie upodobali sobie amatorzy wycieczek rowerowych. W całym kraju można znaleźć też słynne na całym świecie parki rozrywki, takie jak Legoland czy kopenhaskie Ogrody Tivoli.

W Kopenhadze, stolicy Danii na uwagę turystów zasługują także kanał portowy Nyhavn, Katedra Najświętszej Marii Panny (Vor Frue Kirke) czy Pałac Królewski Amalienborg.

Ogromną atrakcją Danii stał się otwarty w 2000 roku Most nad Sundem, który łączy Kopenhagę ze szwedzkim Malmö i jest najdłuższym na świecie mostem łączącym dwa państwa.

Artykuły, oferty Dania

Wynajem samochodu i zwiedzanie Danii

Jeśli lecisz samolotem do Danii i masz ochotę pozwiedzać ten kraj dobrym sposobem jest wynajem samochodu na miejscu. Dania jest naprawdę pięknym krajem mającym wiele do zaoferowania indywidualnemu turyście. Wynajem samochodu w Danii jest bezproblemowy, a dzięki temu sam możesz

SHOS