Maroko

Afrykańskim państwem, które stanowi atrakcję turystyczną, jest Maroko. W kraju czeka na nas mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Mimo, że kraj ten leży w pobliżu Europy, czeka tutaj na nas zupełnie inna kultura. Maroko to pustynie, ślady dawnych kultur, zabytkowe budowle oraz nowoczesność, która graniczy tutaj z powolnym życiem niektórych dzielnic.

maroko2

Miastem, które budzi ciekawość, jest Casablanca. Znajduje się tutaj historyczna medyna, ale również port lotniczy pochodzący z lat czterdziestych i giełda papierów wartościowych. Nie brakuje tutaj ekskluzywnych hoteli oraz miejsc, w których można nabyć pamiątki ze słynnego filmu z Ingrid Bergman. Medyna to dzisiaj pozostałości dawnej Casablanki. Znajdują się tutaj dwie bramy zbudowane wraz z pierwotnymi fortyfikacjami. Charakterystycznym punktem jest meczet Hassana II, którego budowę rozpoczęto w latach osiemdziesiątych. Cześć budowli znajduje się na sztucznym nasypie, co pozwala umiejscowić meczet pomiędzy wodą, ziemią i niebem. Do meczetu można wejść jedynie z przewodnikiem.

maroko

Marrakesz leży w południowej części kraju. Obecnie możemy tutaj podziwiać mury obronne, których historia sięga dwunastego wieku. Na uwagę zasługują też meczety oraz grobowce Saadytów. Obejrzyjmy pałac El Badi, który budowano na przełomie szesnastego i siedemnastego wieku. W jego pobliżu znajduje się muzeum. Spacer po parku Jardin Majorelle to kolejny obowiązkowy punkt wycieczki.

Stolica kraju jest Rabat, gdzie czekają na nas zabytkowe mury, meczet, pałac z czternastego wieku oraz mauzolea. Charakterystycznym punktem jest Wieża Hassana, czyli minaret, którego budowa nie została dokończona. Przerwano prace, a trzęsienie ziemi z osiemnastego wieku zniszczyło sporą część meczetu.

Słynnym miastem, którego nie można pominąć podczas zwiedzania Maroka, jest Fez. Znajduje się tutaj ogród botaniczny oraz medyna wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można tutaj spróbować miętowej herbaty i poczuć atmosferę dawnych czasów. Na przedmieściach znajduje się wzgórze z grobowcami Merynidów, skąd rozpościera się piękny widok na medynę.

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

maroko1

Maroko


Artykuły, oferty Maroko

Atrakcje Maroko: Marakesz, Góry Atlas, Agadir

Perła Północnej Afryki Turystyka międzynarodowa nie od dzisiaj opiera się w głównej mierze na krajach egzotycznych, położonych w ciepłych strefach klimatycznych.

SHOS