Kuba

Chcąc udać się w miejsce, które z powodzeniem można określić jako raj na ziemi warto wybrać Kubę. Jest to państwo położone w Ameryce Środkowej. Leczy na Morzu Karaibskich, co jest jedną z jego największych zalet.

 

Jak się dostać?

Decydując się na spędzenie tutaj wakacji, musimy liczyć się z podróżą samolotem. Na wyspie znajduje się kilka lotnisk o charakterze międzynarodowym, dzięki czemu dolecimy bez trudu w region, który nas interesuje. Podróż z Polski wiąże się z koniecznością przesiadki. Najczęściej ma ona miejsce w Madrycie, Paryżu, Berlinie lub Londynie. Podróżując ze Stanów Zjednoczonych, mamy do wyboru również statek pasażerski.

Warunki naturalne

Kuba zachwyca ciepłym i wilgotnym klimatem o charakterze podrównikowym. Temperatury w ciągu dnia dochodzą tutaj do trzydziestu stopni. Duża wilgotność powietrza sprawia jednak, że organizm odbiera je jako dużo wyższe. Z uwagi na silne deszcze i huragany występujące w lecie oraz wiosną, zaleca się, aby na wycieczkę wybierać się tutaj zimą lub jesienią.

Co zobaczyć?

Większości osób Kuba kojarzy się przede wszystkim z tropikalnym krajobrazem oraz piaszczystymi plażami, które zaliczane są do jednych z najpiękniejszych na świecie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kraj, który może się pochwalić wyjątkowo bogatą kulturą i interesującą architekturą.

Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy kraju – Hawany. W tak zwanej starej Hawanie nie brakuje pałaców pochodzących z czasów kolonialnych. Domy arystokracji oraz pochodzące z dawnych czasów kościoły to kolejny znak rozpoznawczy tego miasta. Miejscem, które uważane jest za symbol Hawany jest forteca świętego Karola oraz cmentarz Kolumba.

Udając się do Santiago de Cuba, warto zwrócić uwagę na pozostałości po dawnych plantacjach kawy. Godny zobaczenia jest także zamek Castillo de San Pedro de la Roca. W parku Baconao znajduje się park jurajski, w którym jako eksponaty służą wykonane z kamienia dinozaury.

Jest to tylko niewielki wycinek z tego, co do zaoferowania ma nam Kuba. Wakacje tutaj nie będą należały do najtańszych, ale z całą pewnością na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Artykuły, oferty Kuba

No results were found for your request!

SHOS