Estonia

Choć oficjalnie Estonia nie należy do państw skandynawskich, wyraźnie widać w niej wpływy szwedzkie czy duńskie, a wielu jej mieszkańców czuje się Skandynawami. Jest to kraj mały, który teoretycznie można zjechać wzduż i wszerz w kilkanaście godzin, ale warto zatrzymać się tu na dłużej.

W Estonii sezon letni rozpoczyna się 24 czerwca w Dniu Św. Jana, który jest największym świętem w tym kraju. Właśnie okolice Dnia Św. Jana są szczególnie polecane turystom jako najlepszy okres na podróż w te rejony Europy.

Estonia to kraj w dużej mierze wyspiarski, w jego skład wchodzi ponad 1500 wysp i wysepek. Warto odwiedzić największą z nich, Saremę czy malowniczą Hiumę.

Do największych turystycznych atrakcji Estonii należą: zabytkowa część Tallina, stolicy kraju, średniowieczne zamki w Kuressaarem i Haapsalu, kratery po meteorytach w Kaali oraz oczywiście białe noce. Na przełomie czerwca i lipca noc trwa tu tylko 5 godzin, a przy bezchmurnym niebie całkowita ciemność nie zapada nawet na chwilę.

Artykuły, oferty Estonia

Rozkład promów Tallin – Helsinki 2011rok

Poniżej przedstawiamy aktualny rozkład promów z Tallina (Estonia) do Helsinek (Finlandia). Szeroki wybór połączeń promowych oraz dobra cena biletów – to gwarancja zwiedzenia mało jeszcze znanej w Polsce stolicy Finlandii – Helsinek. Uwaga! Klikając w nazwę statku zobaczą Państwo zdjęcie

SHOS