Dominikana

Na Morzu Karaibskim położona jest Dominikana – kraj, który warto wybrać na miejsce swojego wypoczynku. Każdy, kto zdecyduje się właśnie tutaj spędzić swój urlop nie pożałuje tej decyzji.

 

Regiony

Mimo swojej stosunkowo niewielkiej powierzchni, Dominikana dzielona jest na pięć regionów. Każdy z nich wyróżnia się nieco innymi cechami. Planując wycieczkę, warto nie pomijać żadnego z nich.

Obszar metropolitalny obejmuje Santo Domingo, czyli stolicę kraju. Większość osób przybywa w ten region przede wszystkim z uwagi na niekończące się do samego rana noce życie, które toczy się na wyspie. Nie brakuje tutaj także pięknych plaż, które przez wielu uważane są za najlepsze na świecie.

Region Wschodni charakteryzuje się rozległymi plantacjami, na których uprawiana jest trzcina cukrowa. Piękne plaże to także element krajobrazu tego regionu. Znaleźć można je między innymi w Casa de Campo oraz Punta Cana.

Wschodnia część doliny Cibao to miejsce, które powinni odwiedzić wszyscy ci, którzy pragną zobaczyć na własne oczy plantacje bananów. Nie brakuje tutaj również interesujących miast, do których zalicza się między innymi Santa Barbara de Samana.

Zachodnia część doliny Cibao to miejsce idealne dla tych, którzy kochają piesze wycieczki w góry. Godne uwagi są tutaj także plaże położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Dolinę Enriquillo powinni wybrać jako miejsce swojego urlopu wszyscy ci, którzy poszukują spokoju i wytchnienia. Z całą pewnością nie natkniemy się tutaj na tłumy turystów. Jest to jeden z najspokojniejszych regionów na całej Dominikanie.

Kuchnia

Kuchnia Dominikany jest nie tylko smaczna, ale również zdrowa. W serwowanych tutaj daniach przeważają owoce. Chętnie podawane są również owoce morza. Każde dania jest odpowiednio przyprawione. W głębi wyspy hoduje się bydło, które jest źródłem doskonałej jakości wołowiny. Wielu turystów zajada się tutaj pysznymi stekami.

Jeżeli chcemy skosztować czegoś oryginalnego, warto sięgnąć po puree z bananów, które wcześniej zostały ugotowane. Wbrew pozorom nie jest to deser. Stanowi jedną z części głównego dania.

Artykuły, oferty Dominikana

Tajemnica turystycznego sukcesu Punta Cana

Tajemnica turystycznego sukcesu Punta Cana Jeśli myślimy o wakacjach w gorącym miejscu, które pozwoli nam oderwać się od naszej szarej rzeczywistości, z pewnością doskonałym wyborem okaże się Dominikana, czyli państwo położone na Morzu Karaibskim.

SHOS