Seszele

Seszele, będące państwem wyspiarskim na Oceanie Indyjskim, leżą na ok. 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki. Cały archipelag składa się ze 115 wysp o pochodzeniu wulkanicznym oraz koralowym, które stanowią punkt odwiedzin dla turystów spragnionych nie tylko rajskich widoków, ale również krystalicznie czystej wody oraz białego piasku. Warto wspomnieć, że tylko 33 z wysp są zamieszkane. Największa z nich to Mahe, i to właśnie na niej znajduje się stolica kraju, Victoria. Poruszanie się pomiędzy wyspami umożliwiają lokalne linie lotnicze. Na blisko osadzone wysepki można bez problemu dopłynąć motorówkami.

Seszele źródło: freeimages.com

Na wyspach poruszać się można przy pomocy wynajętego samochodu, skutera, ale również skorzystać z komunikacji publicznej czy taksówek.

Co warto zobaczyć na Seszelach?

Seszele to przede wszystkim bujna roślinność tropikalna oraz możliwość zetknięcia się z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Na wyspie Praslin znajduje się Park Narodowy Praslin, w którego skład wchodzi unikatowy rezerwat Doliny Mai. Co ciekawe, właśnie tutaj można spotkać palmę seszelską, która poza dwoma wyspami na Seszelach nie występuje nigdzie indziej na świecie.

Turyści podczas pobytu na wyspie zetkną się również z dobrze znanymi produktami takimi jak wanilia, cynamon, drzewa goździkowe. Stanowią one istotną gałąź tutejszej gospodarki.

Seszele źródło: freeimages.com

Osoby preferujący aktywny wypoczynek mogą skorzystać nie tylko z możliwości nurkowania po przepięknych rafach koralowych, ale również przemierzać wyspy pieszo. Na Mahe znajduje się najwyższa góra w archipelagu o nazwie  Morne Seychellois, wznoszące się na wysokość 905 m n. p. m. Trekking na górę pozwoli podziwiać panoramę wyspy z wysoka.

Podczas pobytu na Seszelach nie sposób nie skosztować lokalnej kuchni. Opiera się ona w większości na owocach morza oraz na świeżych rybach. Produkty te są grillowane, przygotowywane na parze, gotowane, duszone, peklowane – z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Tutejszym przysmakiem jest również wino palmowe.

Artykuły, oferty Seszele

No results were found for your request!

SHOS