Podróże samolotem

Jakie sporty można uprawiać za granicą?
Aktywne spędzanie wczasów to alternatywa wybierana przez coraz większą rzeszę turystów. Pomimo możliwości leżenia na gorącym piasku, wybierają oni nie tylko zwiedzanie miast na rowerach, ale również wiele innych aktywności sportowych, dostępnych w ich miejscach wypoczynku. Warto skorzystać z tych atrakcji i urozmaicić swój urlop.
Wspinaczka, trekking
Miłośnicy wspinaczki górskiej oraz skałkowej z pewnością znajdą wiele uciechy przemierzając takie kraje, jak Hiszpania czy Meksyk – regiony te posiadają ciekawą budowę terenu, góry oraz umożliwiają korzystanie z licznych szkółek wspinaczkowych. Osoby ceniące sobie piesze wycieczki powinny skorzystać z możliwości zwiedzania pięknych miast Meksyku, jak również wysp takich, jak Dominikana czy Jamajka. Kolejnym miejscem, idealnym dla pieszych wędrówek, jest Kenia.
Nurkowanie, sporty wodne

Korzystanie z uroków krystalicznie czystej wody to jedna z największych atrakcji podczas wczasów wypoczynkowych. Nurkowanie możliwe jest w takich krajach, jak Seszele, Malediwy, ale również Chorwacja czy Grecja. Dla fanów windsurfingu oraz kitesurfingu zaleca się odwiedzenie wietrznych wybrzeży Hiszpanii oraz Meksyku, Kuby czy Tajlandii. Na plażach dostępne są liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Zwiedzanie oraz jazda konna
Pokonywanie kolejnych kilometrów na grzbiecie konia stanowi bardzo atrakcyjny sposób na zwiedzanie. Dzięki licznym szkołom jeździeckim i gospodarstwom agroturystycznym na całym świecie możliwe jest przemierzanie miast, lasów, gór, konno. Gdzie skorzystać z tej formy aktywności? W Europie takie zwiedzanie z pewnością okaże się wspaniałą atrakcją w krajach takich, jak Grecja, Bułgaria, ale również Hiszpania. Szczególnie ta ostatnia to wspaniała przygoda dla miłośników hippiki – wędrówki górskimi traktami, zapierające dech w piersiach widoki to tylko ułamek tego, co czeka na turystów. Również kraje wyspiarskie doskonale jest przemierzać w siodle. Liczne stajnie znajdziemy na Dominikanie, Seszelach oraz Malediwach.

Artykuły, oferty Podróże samolotem

Wczasy z dzieckiem, czyli jak wybrać nocleg nad morzem i w górach?

Rodzina nad morzem

Zastanawiasz się, gdzie jechać na rodzinny urlop? Wakacje nad Bałtykiem, w Zakopanem albo na Mazurach – to tylko kilka najciekawszych propozycji noclegu. Na co zwrócić uwagę, wybierając apartament lub kwaterę dla całej rodziny?

Boeing 787 Dreamliner – latanie jak ze snu

Latanie jak ze snu Komfortowe podróżowanie ma kolosalne znacznie dla absolutnie każdego turysty i dlatego większość biur podróży, tak samo jak przewoźników, stara się przekonywać klientów do korzystania z ich usług poprzez oferowanie im najlepszego rozwiązania.

SHOS