Bangkok

Pełne sprzeczności miasto aniołów i Boga

Największym miastem i stolicą Tajlandii jest Bangkog. Mieszka w nim ponad 6 mln osób. Pełna nazwa stolicy jest bardzo skomplikowana i długa, składa się z 43 sylab! Oznacza m.in. miasto aniołów i wielkie niezdobyte miasto Boga. To miasto pełne sprzeczności – nowoczesne i tradycyjne zarazem. Szklano-stalowo-betonowe drapacze chmur sąsiadują z tradycyjnymi domami i świątyniami.

Bangkok nie ma jednego centrum. W zależności od dzielnicy i zabudowy można wyróżnić m.in. centrum rozrywki i hoteli, znajdujące się niedaleko Ratchadamri, Phaya Thai oraz Rama, centrum turystyczne w pobliżu Wielkiego Pałacu Królewskiego, gdzie zlokalizowane są najciekawsze zabytki. Jest też centrum handlowo-biurowe oraz wspaniałe tereny zielone. Zaskakują nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, które powstały w ostatnich latach.

Co warto zobaczyć w Bangkoku? Oczywiście wszyscy przewodnicy pokażą nam wspaniałe posągi Buddy: Szmaragdowego i Leżącego, które znajdują się w świątyniach kompleksu pałacowego na Wyspie Rattanakosin. Można tam też zwiedzić u kolejno: Wielki Pałac (Grand Palace), Muzeum Narodowe i Galerię Narodową. Koniecznie trzeba zobaczyć świątynię Świtu, która jest jednym z najstarszych zabytków miasta. Bardzo oryginalne są wysokie wieże, ozdobione … tłuczoną porcelaną. Ze szczytu świątyni, na który prowadzą wysokie i strome schody, zobaczymy wspaniałą panoramę na rzekę i całe miasto. Zapuszczając się w dzielnice rzadko odwiedzane przez turystów, też można odkryć wyjątkowo piękne zakątki.

Całe miasto jest poprzecinane rzekami i kanałami. Niezapomniane są wędrówki po Bangkoku z poziomu wody, czyli podróżując popularnymi tramwajami wodnymi. Na brzegach można dostrzec krokodyle, których w tym dużym mieście żyje całkiem dużo.

Na pewno niezapomniane wrażenie zrobi na nas targ amuletów. To wprawdzie jeden z wielu bardzo licznych tutaj targów, ale tylko tu jest ogromny wybór wszelkiego rodzaju amuletów, figurek, płytek czy tabliczek, pomocnych w różnych sytuacjach. Obok targu amuletów jest też targ z przeróżnymi preparatami medycyny naturalnej.

W Bangkoku trzeba też koniecznie spróbować wyśmienitej tajskiej kuchni. Często stoiska z jedzeniem znajdują się wprost na chodniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS