Mykonos, Cyklady – atrakcje

Mykonos jest znajdującą się na Morzu Egejskim, wchodzącą w skład archipelagu Cyklady, grecką wyspą. Nie jest szczególnie duża, jej powierzchnia to około 150 km kwadratowych. Stanowi ona jednak ważny ośrodek turystyczny Grecji i jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata.

Źródło: flickr.com

Jak w przypadku większości greckich wysp, również na Mykonos znajdziemy bardzo stare ślady cywilizacji człowieka. Szacuje się, że pierwsi ludzie na Mykonos dotarli już w XXX wieku przed naszą erą. Od tego czasu wyspa ta była zamieszkana, czego dowodem są liczne zabytki w postaci ruin i historycznych budowli.


 

Wśród najciekawszych zabytkowych budowli, jakie znaleźć możemy na wyspie, są te znajdujące się w stolicy, która także nosi nazwę Mykonos. W samym mieście wypada udać się do nadmorskiej dzielnicy Mała Wenecja, o charakterystycznej architekturze składającej się z domostw usytuowanych na morzu. Miasto Mykonos to słynie także z charakterystycznych wiatraków pochodzących z XVI wieku, stanowiących pozostałość po czasach, gdy miasto produkowało znaczne ilości pszenicy i chleba.

 

Przy zwiedzaniu budowli warto udać się do zachodniej części miasta, by zwiedzić najbardziej imponujący kościół w Mykenach ? Paraportiani, o charakterystycznych białych murach.

Z całą pewnością atrakcję wyspy stanowią też pelikany, które do tego stopnia przywykły do obecności ludzi, że w ogóle się ich nie boją. Duża liczebność tych ptaków sprawiła, że Pelikan Petros został nawet ustanowiony oficjalną maskotką wyspy.

Źródło: flickr.com

Nie należy także zapominać, że Mykonos, poza tymi niesamowitymi atrakcjami, oferuje także piękną pogodę i wiele piaszczystych plaż na brzegiem ciepłego Morza Egejskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS