Fuerteventura

Na Fuerteventurze poczujesz się jak na Saharze

Nieopodal północno-zachodniej Afryki znajduje się należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich. Najstarszą i drugą co do wielkości wyspą jest Fuerteventura. Pozbawiona stromych wzniesień jest dość monotonna i wydawałoby się, że jest dość nieprzyjazna dla ludzi. Pozory jednak mylą.

fuerteventrua

Fuerteventura jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp europejskich. Ma wspaniałe warunki klimatyczne – jest tu sucho i ciepło, temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni. Wulkaniczno-pustynny krajobraz robi niesamowite wrażenie. Jest tu też bardzo interesująca i oryginalna dla Polaków roślinność. Ale chyba największą atrakcją są przepiękne plaże z białym lub złotym piaskiem. Jest ich tu ponad 150. Nie trzeba chyba dodawać, że panują tu znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych. Także rodziny z małymi dziećmi znajdą świetnie miejsca do bezpiecznej kąpieli w lazurowych lagunach.

Fuerteventura jest znakomicie przystosowana do ruchu turystycznego. Dużo dobrych hoteli, często z basenami, bliskość plaż i pewna, słoneczna pogoda to niewątpliwe atuty. Hotele przygotowują też wiele atrakcji dla swoich gości. Kulinarną specjalnością wyspy są znakomite kozie sery, których całą gamę można podziwiać podczas lokalnych fiest.

Jeśli nie chcemy tylko siedzieć na plaży, możemy odwiedzić urokliwe miasteczka wyspy. Puerto del Rosario, La Oliva, Corralejo to tylko niektóre z nich. Niedaleko tego ostatniego znajduje się interesujący Parque Natural de Corralejo. Jest niewielki, bo ma tylko 27 km2, ale daje odwiedzającemu poczucie, że jest się na prawdziwej pustyni. Park tworzą bowiem wydmy zbudowane z saharyjskiego piasku, naniesionego tu przez wiatr. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Afryka od Fuerteventura jest oddalona tylko o około 100 km. Miłośnicy latawców powinni się wybrać na Fuerteventurę w październiku. Na terenie parku w Corralejo, w drugi weekend października odbywają się duże zawody w puszczaniu latawców.

fuerteventura2

UNESCO w 2009 r. uznało wyspę Fuerteventura za rezerwat biosfery, przyznając tym samym, że jest to wyjątkowe miejsce.

One Response to Fuerteventura

  1. jämför flyg pisze:

    Yes! Finally someone writes about fuerteventura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS