Jesienny wyjazd z rodziną do Trójmiasta

Koniec wakacji nie musi oznaczać końca podróżowania. Jesień to piękny okres, w którym wycieczki w różne miejsca w Polsce mogą obfitować we wspaniałe przygody.


Jeśli możesz jeszcze wziąć krótki urlop, wybierz się razem z najbliższą rodziną w miejsce, w którym o tej porze roku jest wyjątkowo spokojnie – polskie morze już na Was czeka.

Jesienny wyjazd z rodziną do Trójmiasta

Tego lata nadmorskie kurorty przeżywały ogromne oblężenie. Większość turystów rezerwowało pokoje i apartamenty nawet pół roku przed wyjazdem. Na pięknych polskich plażach w lipcu i sierpniu wypoczywało setki tysięcy osób. Nie lubisz takich tłumów, jednak nie wyobrażasz sobie, żeby przynajmniej raz w roku nie wyjechać nad Bałtyk? W październiku główne nadmorskie miejscowości pustoszeją, odkrywając wyjątkowe atrakcje regionów północy. Zobacz, co – poza spacerami po wybrzeżach – warto odkryć w Trójmieście.

 

Gdańsk – urocze Główne Miasto

 

Latem rynek Starego – a właściwie Głównego – Miasta w Gdańsku przepełniony jest tłumem turystów, przez co czasem trudno podziwiać jakąkolwiek atrakcje. W październiku, gdy wszystkie ulice pustoszeją, spacery po brukowanych drogach stają się prawdziwą przyjemnością. Zabierz swoją rodzinę pod fontannę Neptuna. W pobliżu znajduje się także ratuszowa wieża. Spróbujcie wejść na jej szczyt. Jeśli traficie na ładną pogodę, zobaczycie przepiękną panoramę całego Gdańska. Widok naprawdę robi wrażenie. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą aparatów.

Jeśli zamierzacie zwiedzać głównie centralną część Gdańska, zarezerwujcie mieszkanie, które znajduje się blisko najważniejszych atrakcji – to bardzo wygodne, zwłaszcza dla dzieci. Apartamenty Sun & Snow w Gdańsku dzieli maksymalnie kilka kilometrów od ulicy Długiej. Niektóre z nich ulokowane są natomiast w samym sercu Gdańska.

 

Sopot – w pobliżu molo

Sopot to kolejne miasto, w którym liczba turystów jesienią gwałtownie spada. Dzięki temu spacery najpopularniejszą ulicą – Bohaterów Monte Cassino – stają się przyjemne. Będąc w Sopocie, nie można pominąć zwiedzania Krzywego Domku. Budowla ta została wpisana przez portal Village of Joy na listę 50 najdziwniejszych obiektów architektonicznych świata. Po obejrzeniu Krzywego Domku z zewnątrz, koniecznie zobaczcie jego wnętrze. W środku możecie zatrzymać się na chwilę w kawiarniach, restauracjach, sklepach oraz biurach. Na najwyższym piętrze otwarta jest również dyskoteka.

Zwiedzając Sopot, warto także wybrać się na największe w Polsce molo. Przed tą wycieczką, sprawdźcie jednak, że jest ono otwarte dla turystów. Czasami złe warunki atmosferyczne i silny sztorm uniemożliwiają wejście na obszar molo.

 

Gdynia – port jesienią

Gdynia port

Gdynia to miasto, które na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom żeglugi. Zwiedzanie portu, zwłaszcza jesienią, to szansa na zobaczenie najważniejszych i największych statków polskiej floty, które dziś są już obiektami muzealnymi. Najciekawsze z nich to:

  • Dar Pomorza – w których dostępne są aż 3 piętra,

  • ORP Błyskawica – czyli polski niszczyciel, który brał udział w II Wojnie Światowej.

Warto także wejść do akwarium w Gdyni. W miejscu tym znajdują się aż 4 duże zbiorniki wodne – rafa koralowa, toń oceaniczna, gęste tropiki Amazonii oraz Morze Bałtyckie.

W październiku nie musicie się martwić o to, że nie znajdziecie wolnego miejsca do spania. Apartamenty Sun&Snow w Gdyni otwarte są przez cały rok. Większość z nich położona jest bardzo blisko głównych części miasta i portu. Zobacz też, które ulokowane są w pobliżu morza, a być może będziecie mogli obserwować ze swojego pokoju plaże i kołyszące się fale.

Jesienny wyjazd do Trójmiasta to gwarancja udanego urlopu i morza atrakcji. Jeśli chcesz zobaczyć, w których innych – równie pięknych – zakątkach Polski warto spędzić kilka dni wolnego od pracy, wejdź na stronę www.sunandsnow.pl. Czy któryś z apartamentów najbardziej przypadł Ci do gustu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:
SHOS