Ko Pha Ngan

Ko Pha Ngan

Tropikalne wyspy urzekają turystów swoją niezwykłością, pięknym krajobrazem i ciekawymi atrakcjami. Takich miejsc jest na świecie wiele, ale tylko niektóre mają do zaoferowania także świetną komunikację i dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Wyspy należące do Tajlandii słyną właśnie z otwartości na odwiedzających. Ko Pha Ngan to jedna z nich. Znajduje się w Zatoce Tajlandzkiej, w pobliżu wybrzeży Półwyspu Malajskiego. Dzięki temu bardzo łatwo można do niej dopłynąć zarówno ze stałego lądu, jak i z sąsiedniej Ko Samui. Hotele i bungalowy rozmieszczone są głównie wzdłuż wybrzeży, środek wyspy stanowi gęsty, wręcz dziewiczy las tropikalny. Uroku wyspie dodają również wzniesienia, które ciągną się w głąb lądu. Są one dosyć wysokie, ponieważ z reguły przekraczają 600 metrów, co stanowi duży kontrast z plażami i pobliskimi równinami. Najbardziej rozrywkową część Ko Pha Ngan stanowi jej południowa i południowo-zachodnia część. To tutaj ściągają turyści z całego świata, chcący pobawić się przy jedynym w swoim rodzaju Full Moon Party.

Każdy, kto woli jednak bardziej ustronne miejsca, z dala od zgiełku zabawy, może wybrać któryś z hotelików w północnej lub wschodniej części wyspy. Tam można relaksować się na niemal pustych plażach, na których biały piasek wspaniale kontrastuje z lazurową, krystaliczną wodą. To właśnie tam powinien udać się każdy, kto marzy o tym, by poznać smak życia w tym niezwykłym regionie. Jest to również doskonała odskocznia dla tych osób, które zwiedzając najpiękniejsze zakątki Azji, pragną na kilka dni wyciszyć się z dala od tłumów z wielkich miast, takich jak Bangkok.

Na Ko Pha Ngan warto także przyjechać dla jej niepowtarzalnych raf koralowych, które znajdują się przy zachodnim wybrzeżu. Jest tam mnóstwo dzikich jeszcze zatoczek, do których można dotrzeć łodzią. Wielu turystów rozwija tam swoje umiejętności w nurkowaniu czy snorkelingu. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ta druga forma podziwiania dna morskiego, ponieważ nie wymaga ona specjalistycznego sprzętu i można ją uprawiać w dowolnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS