Krabi

Wakacje w Krabi

Tajlandia cieszy się od lat ogromną popularnością, szczególnie wśród turystów europejskich. Co roku odwiedza ją około dwudziestu milionów osób, które poszukują nie tylko wypoczynku, ale także chcą poznać niezwykłą kulturę tego kraju. Największe zainteresowanie budzi oczywiście niepowtarzalny Bangkok z jego nowoczesną architekturą i zabytkami kultury khmerskiej. Jednak warto oddalić się nieco od stolicy kraju, po to, aby poznać także te mniej znane miejsca.

Zachodnie wybrzeże Tajlandii to nie tylko piękne piaszczyste plaże, ale także liczne zabytki i cuda architektury. Odpoczynek wśród tropikalnej roślinności i kąpiele w lazurowej wodzie to idealny pomysł na wypoczynek. Wiele osób korzysta także z oferty ośrodków nurkowych, dzięki którym można poznać skarby podwodnego świata. Instruktorzy nie tylko zadbają o nasze bezpieczeństwo, ale także pokażą nam niezwykłe zakątki raf koralowych. Wzdłuż wybrzeża ciągną się małe wysepki z urokliwymi zatoczkami. Można się na nie dostać, wynajmując jedną z długich łodzi będących charakterystycznym środkiem transportu dla tego regionu. Z białymi piaskami kontrastują tropikalne lasy oraz sosnowe gaje o intensywnym, zielonym kolorze.

Wybrzeże w prowincji Krabi zachęca do wypoczynku, ale warto zapuścić się także w głąb lądu. Dużą atrakcją są na przykład dwie bliźniacze skały Khao Khanap Nam, które znajdują się na dwóch brzegach rzeki Krabi. Na uwagę zasługują znajdujące się w nich jaskinie z bogactwem stalagmitów, stalaktytów i innych form skalnych. Jeśli zainteresowanie wzbudzają w nas niezwykłe formy skalne, nie możemy też zapomnieć o odwiedzeniu Sussan Hoi znajdującej się kilkanaście kilometrów od Krabi. Tam w miejscu ujścia rzeki nagromadzone muszle małży w ciągu milionów lat przemieniły się w niezwykłe kamienne płyty. Jest to jedyna w swoim rodzaju taka atrakcja geologiczna, wyjątkowa w skali światowej.

Na wybrzeże Krabi bez problemu dostaniemy się dzięki doskonale rozwiniętej sieci dróg, a pomiędzy wysepkami można podróżować po wynajęciu łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS