Portugalia – wycieczka objazdowa – Lizbona, Lagos, Ponta da Piedade

Portugalia to wspaniały kraj który koniecznie trzeba odwiedzić nie tylko ze względu na klimat sprzyjający wypoczynkowi ale głównie ze względu na fantastyczne zabytki, atrakcje turystyczne których w tym państwie nie brakuje.

Lizbona

Stolica i zarazem największe miasto Portugalii. Cały zespół metropolitalny to około 3 mln mieszkańców co stanowi około 30% ludności kraju. Lizbona jest idealnym miastem do zwiedzenia szczególnie warto zapoznać się z dzielnicą Belém położoną blisko ujścia rzeki Tag.


Klasztor Hieronimitów
Klasztor Hieronimitów (port. Mosteiro dos Jerónimos) – imponujący klasztor położony w dzielnicy Belém tłumnie odwiedzany przez rzesze turystów. Wejście do samego klasztoru jest bezpłatne.

Klasztor Hieronimitów

Klasztor Hieronimitów

Torre de Belém

Wieża strzegąca wejścia do portu w Belém. Kiedyś znajdowała się na brzegu rzeki Tag teraz znajduje się paredziesiąt metrów od wybrzeża.

Torre de Belém

Torre de Belém

Pomnik samolotu Fairey III-D
Pomnik przedstawiający replikę samolotu Fairey III-D którym w 1922 roku dwóch portugalskich lotników wykonało pierwszy lot nad południowym Atlantykiem. Znajduje się w dzielnicy Belem

samolot-belem

Samolot Belem

Most 25 kwietnia (Ponte de 25 de Abril)

Imponujący most będący bliźniakiem słynnego Golden Gate z San Francisco – skonstruowanego zresztą przez tą samą firmę. Most ma ponad 2 km długości i w najwyższym punkcie wznosi się na 70 metrów.

Ponte de 25 de Abril

Ponte de 25 de Abril

Most jest tak wysoki z tego względu że do portu w Lizbonie wpływają takie olbrzymie liniowce:

Liniowiec Lizbona

Liniowiec Lizbona

Żółty tramwaj Lizbona

Obowiązkowy punkt wycieczki w Lizbonie. Wycieczka zabytkowym tramwajem trwa od 20 do 40 minut w zależności od wybranej linii – dostarcza niezapomnianych wrażeń.

żółty tramwaj lizbona

Żółty tramwaj Lizbona

Ponta da Piedade

Wspaniałe formacje skalne na wybrzeżu przy mieście Lagos w Algarve. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Portugalii, uznawane też za najpiękniejsze w Europie. Skały mają ponad 20 metrów wysokości licząc od lustra wody.

Ponta da Piedade

Ponta da Piedade

portugalia-022

Ponta da Piedade

Lagos

Lagos to dawna stolica Algarve która bardzo mocno ucierpiała podczas trzęsienia ziemi kóre nawiedziło portugalię w 1755 roku. Miasto mocno związane z wielkimi odkryciami gograficznymi – stąd bardzo często wyruszały portugalskie wyprawy. Samo miasto bardzo urokliwe, z wąskimi uliczkami, kawiarniami oraz wieloma pomnikami przypominającymi złotą erę odkryć gograficznych. W pobliżu Lagos znajdują się formacje skalne Ponta da Piedade

portugalia-025

Lagos

lagos portugalia

Lagos

Plaże Albufeira

Pięknie plaże przy miejscowości Albufeira znanej głównie z zabytkowego starego miasta oraz rozrywkowej części zwanej New City.

albufeira

Albufeira

Polecany hotele: Adriana

Najbardziej oblegany obiekt w Algarve – wspaniały hotel, z masą atrakcji, z dostępem do wspaniałej szerokiej plaży.   Jest to idealny hotel dla rodzin z dziećmi.

Adriana

Adriana

portugalia-012

Adriana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS