Teneryfa

Teneryfa – stworzona dla wymarzonych wakacji

Teneryfa to wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim, terytorialnie podlegająca Hiszpanii. Stanowi ona największą i najbardziej zaludnioną wyspę w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pomimo że geograficznie blisko jej do Afryki, to właśnie Hiszpanie sprawują nad nią protektorat. Tym samym jest ona częścią Unii Europejskiej, przez co podróżowanie na nią jest znacznie ułatwione. Tym, co jest istotne dla turystów jest to, iż, pomimo że językiem urzędowym jest tu hiszpański, mieszkańcy mówią również po angielsku. W tym języku tworzono także liczne tablice informacyjne. Teneryfa obejmuje ok. 200 wysp, z czego większość to jednak niewielkie skały wystające z wody.

Aby odstać się na do tego pięknego zakątka ziemi, skorzystać można z licznych tanich linii lotniczych. Poruszanie się po wyspie jest ułatwione przez dwie główne autostrady i gęstą sieć dróg lokalnych. Podczas wypoczynku warto wypożyczyć samochód, aby samodzielnie i sprawnie zwiedzać wyspę.

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Teneryfa to wyspa pochodzenia wulkanicznego, co warunkuje jej szatę geologiczną oraz florę i faunę. Ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu, roślinność i konkretne gatunki zwierząt są klasyfikowane na podstawie wysokości n.p.m na której występują.

Na Teneryfie z pewnością dobrze będą czuć się miłośnicy aktywnego zwiedzania. Masywy górskie stanowią tutaj pokaźną cześć krajobrazu, a ich zwiedzanie pieszo stanowi jedną z najciekawszych form aktywności na wyspie. Najwyższy masyw wulkaniczny Teide, mierzący 3718 m n.p.m., jest jednocześnie najwyższym wzniesieniem Hiszpanii, jak również szczytem Oceanu Atlantyckiego.

Ciekawym punktem turystycznym jest również niewielka miejscowość Masca, położona w masywie górskim Teno. Podróż do tej wioski to przede wszystkim kręte drogi oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną są Acantilados de Los Gigantes, czyli olbrzymie klify osiągające wysokość do 500 metrów. Podziwiać je można podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Co również interesujące, podczas takiej wyprawy możliwe jest natknięcie się na stada delfinów lub wielorybów.

Największym miastem Teneryfy a jednocześnie jej stolicą, jest Santa Cruz de Tenerife. To właśnie tam turyści znajdą liczne restauracje, puby, hotele, oraz dyskoteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS