Teneryfa – najczęściej odwiedzana wyspa

Teneryfa – wyspa pełna atrakcji

Teneryfa to wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim, należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich i podlegająca prawnie Hiszpanii. Pomimo bliskości wybrzeży Afryki obowiązującym tu językiem jest hiszpański, a walutą Euro.


Teneryfa widok na ulice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teneryfa, ze względu na swoją budowę, ukształtowanie terenu oraz środowisko naturalne stanowi jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków Europy. Mieszanka krajobrazów może przyprawić o zawrót głowy: suche i piaszczyste południe, góry wulkaniczne w centrum wyspy oraz zielone lasy z egzotycznymi roślinami na północy. Takie zróżnicowanie sprawia, że możliwe jest tu uprawianie aktywnej turystyki: jazdy na rowerze, trekkingu, sportów wodnych. Osoby aktywne z pewnością powinny odwiedzić Park Krajobrazowy Teno, gdzie dostać się można pieszo, jak i przy pomocy lokalnych autobusów. Rozpościera się stąd wspaniały widok! Na wyspie znajduje się wiele szlaków górskich o zróżnicowanym stopniu trudności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Jedną z najbardziej lubianych atrakcji na wyspie jest park wodny Siam Park – znajdują się tu sekcje tematyczne, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników wody. Również w Puerto de la Cruz znajduje się obowiązkowy punkt zwiedzania – prywatny ogród botaniczno-zoologiczny z atrakcjami takimi jak dzikie papugi, delfiny, pingwiny oraz niezliczone ilości egzotycznych kwiatów i drzew. W przypadku parku wodnego i ogrodu zoologicznego można kupić bilet łączony. Amatorzy smacznego jedzenia z pewnością powinni zawitać do sezonowych tawern, otwieranych w okresie od listopada do lutego. poza doskonałym jedzeniem usłyszeć tu można także muzykę na żywo.

Teneryfa Diabelskii młyn

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turyści nie ukrywają, że przybywają na tą wyspę również z powodu niesamowitych plaż, które zaskakują… kolorami. Ze względu na zróżnicowane stężenie pyłu wulkanicznego piasek przybiera kolory od złocistego, aż po prawie czarny. Jedną z najciekawszych atrakcji jest oczywiście karnawał w Santa Cruz de Tenerife. jest to drugi, po brazylijskim, co do wielkości karnawał na świecie. Poza samym karnawałem, przez cały rok na wyspie obchodzone są święta patronów miast. Podczas ich obchodów możliwe jest skosztowanie lokalnych przysmaków oraz posłuchanie muzyki na żywo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SHOS