Co warto zobaczyć na Minorce?

Minorka – raj na morzu

Minorka to hiszpańska wyspa, wchodząca w skład Balearów. Położona w delikatnym klimacie śródziemnomorskim swoim gościom oraz mieszkańcom zapewnia długie i przyjemne lato.

Pomimo niewielkiej odległości od Majorki czy Ibizy, wyspa ta jest zupełnie odmienna od innych, należących do tego archipelagu. Turyści znajdą tutaj przede wszystkim spokój i ciszę. Nie jest to jednak zaskoczeniem, gdyż ok. 75% wyspy stanowi unikatowe rezerwaty biosfery UNESCO. Wyspa zaskakuje na każdym kroku, głównie swoim bogactwem naturalnym. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji tego regionu są liczne megality, tworzące wspaniałe formacje skalne. Aby w pełni nacieszyć się krajobrazem tego miejsca, warto wybrać się na najwyższe wzniesienie: El Toro, mierzące 358 metrów nad poziomem morza. Można stąd dostrzec nie tylko sąsiednie wyspy, ale kilometrowe murki, wybudowane najprawdopodobniej jeszcze w czasach Fenicjan. Wyspa pokryta jest również setkami tajemniczych, kamiennych budowli pochodzących z tego samego okresu. Osoby poszukujące relaksu nad wodą nie będą zwiedzione – liczne zatoczki z krystalicznie czystą wodą zachęcają do odpoczynku. Wypożyczalnie sprzętu wodnego na publicznych plażach pozwolą na nurkowanie czy uprawianie windsurfingu.

Co warto zobaczyć na Minorce?

Wyspa ta to przede wszystkim olbrzymi skansen historii – znaleźć tu można pozostałości po dawnych mieszkańcach: Rzymianach, Maurach oraz Arabach. Wystarczy udać się do oddalonych od stolicy miejscowości, takich jak Talatí de Dalt, Son Catlar czy Naveta des Tudons, w którym znajduje się najstarszy w Europie grobowiec, datowany na 3 tysiące lat.

Stolicą wyspy jest miasteczko Mahon, zachwycające nie tylko swoją architekturą, ale i kameralnym klimatem. Turyści z pewnością powinni przespacerować się wąskimi uliczkami pomiędzy bielonymi ścianami tutejszych domów. Będąc w miasteczku, koniecznie warto skosztować lokalnej kuchni w jednym z tutejszych pubów – jednym z przysmaków jest gulasz z homara.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:
SHOS