Las Palmas – stolica wyspy Gran Canaria

Tradycyjna architektura pełna urokliwych zakątków, piaszczystych plaż i egzotycznej roślinności – to właśnie Las Palmas, stolica wyspy Gran Canaria, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Miejsce doskonałe dla turystów ze względu na swoją różnorodność, łączącą nowoczesność z urokami rybackich zabudowań wśród dziewiczo położonego krajobrazu.

Las Palmas panorama Gran Canaria


“Bananowy raj”, bo tak nazywana jest stolica Gran Canarii, to miejsce tętniące życiem przez cały rok. Najbardziej rozrywkowym miejscem jest ciągnąca się kilometrami Playa de las Canteras, która przypadła do gustu turystom ze względu na naturalną barierę skalną, łagodzącą napływ fal, przez co temperatura wody jest wyższa i umożliwia całoroczne kąpiele. Doskonałym miejsce służącym odprężeniu są usytuowane wzdłuż promenady kawiarenki, oferujące tradycyjne potrawy hiszpańskiej kuchni. Kurort posiada także niezliczoną ilość dyskotek dla amatorów nocnego szaleństwa.

Ucieczkę od miejskiego gwaru zapewnia bogata rodzima kultura. Do najpopularniejszych atrakcji, cieszących oko turystów, zaliczyć można oddaloną o około 5 km od centrum starówkę Veguetę. Zwiedzić tam można górującą nad placem Katedrę Santa Ana, której budowa zajęła blisko 400 lat. Świątynia stanowi mieszkankę stylów gotyckiego, renesansowego i barokowego, a w jej otoczeniu znajduje się ogród drzewek pomarańczowych, miejsce odpoczynku wielu turystów.

Statek Las Palmas

Amatorzy zakupów powinni odwiedzić także Trianę, znajdującą się w bliskiej odległości od dzielnicy Vegueta. Na ulicy tej swoją siedzibę mają firmy należące do największych marek, nie brak jednak maleńkich straganów z upominkami, które doskonale komponują się z tradycyjnymi zabudowaniami alei. Urokliwy kompleks budynków podziwiać można także przy placu Las Ranas.

Miłośnikom turystyki z pewnością do gustu przypadnie położony niedaleko Casa de Colon (Dom Kolumba), w którym gościł odkrywca w trakcie jednej z pierwszych wypraw do Ameryki. Jest to doskonały przykład typowej kanaryjskiej architektury. Bielone ściany z drewnianymi okiennicami oraz wejściem strzeżonym przez kamienne gargulce są tym, co wyróżnia zabudowania Las Palmas od innych hiszpańskich miejscowości, położonych w głębi kraju.

Las Palmas zabytkli

Las Palmas to miasto polecane szczególnie osobom lubiącym aktywny wypoczynek. Łączy w sobie przepych wielkomiejskich atrakcji z urokiem morskich zatok. To prawdziwy turystyczny raj, wybierany co roku przez miliony turystów, polecany zarówno osobom młodszym, jak i starszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:
SHOS