Ibiza

Wyspa imprez i zachodzącego słońca

            Ibiza jest trzecią do wielkości wyspą Balearów. Jednak nie oznacza to, że czymkolwiek oprócz wielkości ustępuje pozostałym wyspom. Jej urok i położenie docenili już starożytni Fenicjanie w VII w., a później Rzymianie. W XX wieku najpierw zachwycili się nią hipisi. Dziś jest bardzo popularna zarówno wśród amatorów muzyki elektronicznej, jak i wśród zwykłych turystów, którzy chcą odpocząć w wyjątkowo pięknym otoczeniu. Niektórzy nazywają ją Wyspą Pokoju i Miłości

            Nie ma co się zresztą dziwić, że wyspa zachwyca każdego, kto ją odwiedził. Już z daleka wygląda jak zielony klejnot na błękitnym tle morza. Mnóstwo zatoczek z piaszczystymi plażami, niewysokie góry przecinające Ibizę sprawiają, że całość wygląda po prostu bajkowo. Do tego miasteczka z białymi domami, pełne restauracji i knajpek. Jednym słowem – raj na ziemi.

            Najczęściej odwiedzanymi miejscowościami są Ibiza i San Antonio. W stolicy – Ibizie – koniecznie trzeba zwiedzić tzw. Górne Miasto, czyli fortyfikacje broniące przed najazdami nieprzyjaciela. Ciekawe są też miejscowe kościoły, szczególnie gotycka katedra, która zachwyci każdego miłośnika architektury.

            Do drugiego z miast, San Antonio, ciągną zwykle miłośnicy dobrej i głośnej zabawy. Liczne dyskoteki i kluby są bardzo często odwiedzane, nie tylko przez młodych ludzi. Ciekawostką jest pomnik ze statkiem Kolumba oraz grające i tańczące fontanny. To właśnie tu odbywają się imprezy, z których słynie wyspa.

            Ibiza to też niewielkie miejscowości, gdzie życie toczy się cicho i spokojnie, w harmonii z przyrodą. Jak na całych Balearach są tu też doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Oprócz tego wyspa zaprasza też rowerzystów, którzy mogą ją zwiedzić korzystając z dwóch kółek.

            Jest jeszcze jedna rzecz, która na Ibizę przyciąga bardzo wielu. Niektórzy wracają tu specjalnie tylko po to. To zachody słońca. Ponoć nigdzie nie ma tak niezwykłych i tak pięknych zachodów jak na Ibizie. Możecie to sami sprawdzić. Przecież Ibiza jest blisko. Warto jechać tam na najbliższy urlop.

Turyści mogą również wybierać spośród kilku różnych form zakwaterowania. Najchętniej decydują się na klimatyczne bungalowy w pobliżu plaży. Wyposażone są one we wszelkie dogodności, takie jak klimatyzacja, dlatego wypoczynku nic nie zakłóca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

SHOS