Kenia

Potencjał turystyczny Kenii

Rozległe wyżyny z sawannami, stada dzikich zwierząt, stożki wulkaniczne pokryte wiecznym śniegiem – to wszystko czeka na odwiedzających Kenię turystów.

O warunkach naturalnych i klimacie w Kenii

Republika Kenii to państwo położone w Afryce Wschodniej, które graniczy z Etiopią, Sudanem, Somalią, Ugandą i Tanzanią. Jest to kraj wyżynny, przecina go rów tektoniczny noszący nazwę Wielkiego Rowu Wschodniego. Ponad obszarem wyżyn leżą  masywy zbudowane ze skał wulkanicznych. Położenie kraju nad Oceanem Indyjskim oraz zróżnicowana wysokość wpływa na zmienność klimatyczną. Część obszarów pozostaje pod wpływem klimatu podrównikowego wilgotnego, który wraz z przesuwaniem się w kierunku zachodnim zamienia się w suchy, a w kierunku północnym w skrajnie suchy. Na wschodnich terenach w ciągu roku występuje jedna pora deszczowa, w pozostałych rejonach dwie.

Plemiona zamieszkujące Kenię

Mieszkańcy Kenii to głównie przedstawiciele grupy Bantu, chamickiej i nilockiej. W kraju zamieszkuje w sumie około 70 różnych, mówiących odmiennymi językami,plemion. Każde z nich stara się pielęgnować swoją kulturę i tradycję. Odróżnić ich można dzięki noszonym przez nie strojom, ozdobom i fryzurom. Wśród mieszkańców część to wyznawcy religii chrześcijańskiej, pozostali wyznają animizm, czyli wierzenia pierwotne. Językiem obowiązującym w urzędach jest angielski oraz suahili. Stolicą kraju jest Nairobi, miastami o dużym znaczeniu są także Mombasa, Kisumu i Nakuru.

O parkach narodowych

Zróżnicowany krajobraz oraz bogata fauna przyciąga bardzo wielu zagranicznych turystów. Większość z nich przyjeżdża do parków narodowych (jest ich 36), aby na ich terenie uczestniczyć w bezkrwawych łowach na dzikie zwierzęta. Największą popularnością cieszy się Masai Mara na obszarze, który zamieszkują Masajowie – znani głównie jako waleczni wojownicy, ale też   hodowcy bydła. Mniej popularnym miejscem jest Tsavo. Turystyka obejmuje coraz częściej także wypoczynek na czystych plażach położonych na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Artykuły, oferty Kenia

No results were found for your request!

SHOS