Holandia

Kraj wiatraków, rowerów, tulipanowych pól i piłkarskiej drużyny narodowej nazywanej Oranje. Czas na wycieczkę do Holandii!

Holandia swoi obszarem obejmuje część lądową (europejską) oraz wyspy na Karaibach. Aruba, Curaçao i Sint Maarten to te z Wysp Karaibskich, które należą właśnie do Holandii.

W europejskiej części kraju koniecznie trzeba odwiedzić Amsterdam, czyli barwną stolicę. Muzeum van Ghogha, malownicze kanały, plac Dam oraz słynna dzielnica czerwonych latarni – to tylko niektóre z punktów na mapie miasta, które trzeba zobaczyć! Warto pojechać również do Hagi, gdzie swoje siedziby mają nie tylko holenderski rząd, parlament i rodzina królewska, ale także Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości.

Holandia słynie z tulipanów i wiatraków raz po raz pojawiających się na horyzoncie. Kraj warto odwiedzić szczególnie wiosną, od marca do maja, by móc podziwiać tulipanowe pola. Miłośnicy kwiatów koniecznie powinny odwiedzić ogrody Keukenhof w miejscowości Lisse, które uchodzą za jedną z największych atrakcji turystycznych kraju.

Artykuły, oferty Holandia

No results were found for your request!

SHOS