Algieria

Leżąca na północy Afryki Aligeria to ciekawa alternatywa dla wyjazdu do Egiptu czy Tunezji. Pogoda charakterystyczna dla tej części świata sprawia, że na słoneczne wakacje można się tu wybrać właściwie przez cały rok, a od czerwca do września jest naprawdę gorąco.

To kraj, którego dużą część zajmują pustynne i półpustynne obszary należące do Sahary. Piaszczyste, surowe krajobrazy to jednak tylko jedna strona Algierii. Pasjonaci zwiedzania znajdą tu bardzo wiele starożytnych zabytków, amatorzy plażowania odpoczną na pięknym wybrzeżu Morza Środziemnego w kurortach takich jak Sidi Kalifa, Beni Saf oraz Doumia, a ci, którzy lubią aktywny wypoczynek mogą spędzić czas w Górach Atlas, które według mitologii miały dźwigać sklepienie niebieskie.

Odwiedzić warto stolicę, Algier, gdzie można zobaczyć francuskie wpływy w architekturze (Algieria była francuską kolonią przez ponad 100 lat). Tu szczególnie polecamy turystom ogród Jardin d’essai, Wielki Meczet czy Muzeum Bardo.

Do największych atrakcji turystycznych kraju należy starożytne miasto Timgad (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz nazywana miastem mostów, Konstantyna.

Artykuły, oferty Algieria

No results were found for your request!

SHOS