Republika Południowej Afryki

Do RPA, najdalej na południe wysuniętego kraju Afryki, turystów przyciągają przede wszystkim jedne z najpiękniejszych plaż na świecie oraz wyjątkowa natura, powód do dumy Południowoafrykańczyków, którzy są doceniani za wysiłki wkładane w ochronę przyrody. Pogoda

Republika Południowej Afryki to raj dla turystów pragnących spędzić wakacje na różnorodnych aktywnościach. Na lubiących adrenalinę czeka nurkowanie w klatce z rekinami, miłośnicy przyrody będą zachwyceni fauną i florą w licznych parkach narodowych, a pragnący odpoczynku spędzą wyjątkowe chwile na przepięknych plażach. Na sawannach i terenach pustynnych można tu spotkać pierwsze trzy z rankingu największych ssaków lądowych: słonia afrykańskiego, nosorożca białego oraz hipopotama nilowego.

Warto odwiedzić również Kapsztad, jedno z najbardziej znanych miast Afryki. Można tu zwiedzić m.in. wyspę Robben z muzeum w dawnym więzieniu, w którym więziono Nelsona Mandelę, ogród botaniczny Kirstenbosch, podziwiać siedliska pingwinów Simonstad oraz skorzystać z kolejki linowej na Górę Stołową.

Artykuły, oferty Republika Południowej Afryki

No results were found for your request!

SHOS