Monaco

Księstwo Monaco, czyli państwo-miasto nad Morzem Śródziemnym położone w obrębie Riwiery Francuskiej to synonim luksusowych wakacji.

Monaco składa się z czterech dzielnic, z których najsłynniejsza to Monte Carlo – to właśnie tu toczy się rozrywkowe życie jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów Lazurowego Wybrzeża. Monte Carlo znane jest również z corocznego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Monaco.

Monaco przyciąga nie tylko przepięknymi plażami, ale także zabytkami, z których najważniejszy to Pałac Książęcy na Wzgórzu Rocher i Katedra Monaco (dawniej znana jako kościół św. Mikołaja). W tym jednym z najmniejszych państw świata (drugie, po Watykanie w tej kategorii) nie przyciąga naturalna przyroda, gdyż cale jego terytorium pokrywa infrastruktura miejska. Nie oznacza to jednak, że nie można tu podziwiać wyjątkowej fauny i flory. Warto zajrzeć do Muzeum Oceanograficznego im. J.Y. Cousteau czy do Ogrodu Egzotycznego. Nie sposób ominąć też słynnego Grand Casino de Monte Carlo, które powstało w 1878 roku.

Artykuły, oferty Monaco

No results were found for your request!

SHOS