Irlandia

Irlandia to kraj, który warto odwiedzić o każdej porze roku. Latem można tu podziwiać niezwykłe twory natury, jak Klify Moheru, które uznawane są za najbardziej niesamowitą formację wybrzeża w Europie czy górzysty Park Narodowy Killarney porośnięty lasami, pełen jezior i mokradeł.

Dublin, stolicę kraju warto zwiedzać w okolicach Dnia Św. Patryka, największego święta narodowego i religijnego, które Irlandczycy obchodzą 17 marca. W mieście na każdym kroku można zobaczyć wtedy parady mieszkańców i turystów w zielonych strojach. Symbolem święta i kraju poza kolorem zielonym jest również shamrock, czyli koniczyna.

Irlandia słynie w całym świecie z alkoholowych trunków: czarnego, jedynego w swoim rodzaju piwa – Guinness oraz irlandzkiej whisky. Właśnie dlatego będąc w stolicy warto odwiedzić browar Guinness Storehouse oraz byłą destylarnię, obecnie muzeum Jameson Distillary.

Odwiedzający zieloną wyspę nie narzekają na kapryśną pogodę, gdyż widoki, niezwykłe zabytki i przepiękne krajobrazy w pełni rekomensują deszczową często aurę.

Artykuły, oferty Irlandia

No results were found for your request!

SHOS