Łotwa

Łotwa leży na tyle blisko Polski, że aż trudno uwierzyć, jak niewielu Polaków decydowało się do niedawna na odwiedzenie jej. Na szczęście z roku na rok ich liczba się zwiększa, ponieważ kolejne osoby zachwycają się nią już podczas pierwszej wizyty i polecają taką podróż znajomym.

Najpiękniejszym miastem jest stolica, czyli Ryga, nazywana przez wielu perłą Morza Bałtyckiego. Jej największym bogactwem są średniowieczne domy kupieckie i fantazyjne, secesyjne kamieniczki. Prócz kilku innych zabytkowych miast, Łotwa to przede wszystkim nieokiełznana natura. Lasy porastają ponad 47% powierzchni kraju, a 10% stanowią torfowiska. Dla ich ochrony wytyczono parki narodowe, z których za najciekawszy uznawany jest Gauja – najstarszy i największy. W całym państwie kwitnie turystyka rowerowa i kajakowa, ponieważ krajobrazy zapierają dech w piersiach, a sieć szlaków jest bardzo rozbudowana. Miłośnicy historii będą zachwyceni ilością rozlokowanych wzdłuż nich śladów po Zakonie Kawalerów Mieczowych.

Artykuły, oferty Łotwa

Wycieczki na Łotwę

Zapraszamy na wycieczkę lub wakacje na Łotwę – do miejsca bajkowych podróży w czasie z ciekawą historią w tle. W czasie imprezy przygotowanej przez naszą firmę, której ofertę można zobaczyć na stronie wycieczki na Łotwę można zobaczyć na przykład setki

SHOS