Irlandia Północna

Wizyta w Wielkiej Brytanii często ogranicza się do zwiedzania Londynu, ewentualnie największych atrakcji Szkocji. Zapomina się, że ten kraj ma także swój skarb na sąsiedniej wyspie, a jest nim Irlandia Północna.

Północne hrabstwa wolały pozostać częścią Zjednoczonego Królestwa, kiedy na początku XX wieku odradzała się niepodległa Republika Irlandii. To na tym terenie krzyżują się wpływy kultur, które przez wieki rozwijały się na obu wyspach, na przemian silnie się splatając i popadając w konflikty. W efekcie można tam dziś podziwiać z jednej strony słynący z wiktoriańskiego stylu Belfast, z drugiej katedrę Świętego Patryka w Armagh oraz liczne zamki.

Irlandia Północna to także ostoja niezwykłej przyrody. W głębi lądu pokrywają ją malownicze wzgórza, na wybrzeżu wapienne klify. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest Droga Olbrzymów. To ogromny, naturalny falochron, złożony z tysięcy bazaltowych kolumn. Podczas wizyty nie można ominąć ani dzieł człowieka, ani zjawiskowych krajobrazów.

Artykuły, oferty Irlandia Północna

No results were found for your request!

SHOS