Wielka Brytania

Wielka Brytania to państwo, do którego można jechać wiele razy. Każdy z krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa oferuje turystom inne doznania i atrakcje.

Myśląc o podróży do Wielkiej Brytanii, w pierwszym momencie każdy turysta wybiera brytyjskie miasta. Londyn, stolica Anglii i całego Zjednoczonego Królestwa to nie tylko bogactwo zabytków, historycznych miejsc wartych zwiedzenia, ale także jedno z najważniejszych współczesnych miast na mapie świata.. Do największych atrakcji należą: Tower of London, Big Ben, Most Tower Bridge, Pałac Buckingham i Westminster.

Koniecznie warto odwiedzić również Edynburg, stolicę Szkocji z niepowtarzalnym klimatem czy Belfast w Irlandii Północnej.

Poza miastami turystom szczególnie polecamy zwiedzanie Highlands – czyli malowniczego, szkockiego Pogórza czy Krainę Jezior (Lake District) w północno-zachodniej Anglii.

Każdy odwiedzający Wielką Brytanię, powinien również napić się pysznego piwa w jednym z typowych dla wyspiarzy pubów oraz zjeść tradycyjne fish and chips.

Artykuły, oferty Wielka Brytania

Informacja turystyczna Anglia

Obecnie na terenie Wielkiej Brytanii działa 500 Centrów Informacji Turystycznej, wszystkie są zarządzane i obsługiwane przez miejscową ludność gotową do niesienia pomocy turystycznej wszystkim potrzebującym. W tym roku Visit Britain uruchomił sieć Oficjalnych Partnerów Programu – ok. 230 ośrodków informacji

SHOS