Niemcy

Nasz zachodni sąsiad to kraj na tyle duży, że trudno określić, od czego zacząć zwiedzanie. Każdy region ma swoje architektoniczne perły oraz piękne dzieła natury. Na szczęście do Niemiec jest na tyle blisko, że nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić je przynajmniej kilkakrotnie.

Wizytówką kraju jest z pewnością Berlin, a w nim monumentalna Brama Brandenburska, zachowane fragmenty muru dzielącego niegdyś stolicę na część wschodnią i zachodnią oraz Wyspa Muzeów. Na swoją sławę zasłużył również bawarski zamek Neuschwanstein, gotycka katedra w Kolonii, wysoka na ponad 150 metrów, pałac Sanssouci, a także meandry Renu znane z legend o Nibelungach albo nimfie Lorelei.

Jeżeli chce się poznać prawdziwego, niemieckiego ducha, najlepiej wybrać się tam w czasie Oktoberfestu, czyli słynnego święta piwa. To wtedy w całym kraju, a już szczególnie w Bawarii, panuje najbardziej radosna atmosfera. Koniecznie trzeba spróbować nie tylko tradycyjnego napoju, ale też kiełbas i precli.

Artykuły, oferty Niemcy

Sylwester 2013 w Berlinie

Dobra zabawa to ważna rzecz w życiu Polaka, dlatego wielką popularnością w naszym kraju cieszą się imprezy sylwestrowe, do których przygotowujemy się w zasadzie od początku grudnia. Na turystycznym rynku którego rolą jest zapewnienie klientom odpowiedniego wyboru ofert świąteczno-sylwestrowych nawet

SHOS